Wedos

Já fotograf


Ročník 1979, se smyslem pro humor a snad neotřelým pohledem na svět, často skrze hledáček.

První fotoaparát jsem dostal v 8 letech. Jednalo se o Ruský (tehdy Sovětský) Pionýr. Okamžitě jsem tomu propadl. Pod dohledem zkušeného instruktora, jsem vyfotil první fotografie.

Instruktor (děda) vytušil talent a tak jsme se spolu docela vyřádili. Pravdou je, že děda jakožto velký průkopník moderní techniky dlouhé roky fotil na obstarožní zrcadlovku (jako ten Kefalín) doma vyvolával fotografie a s vývojkou se na dlouhé hodiny zavíral do koupelny.

Cesta se rozdělila, ale zájem zůstal. První digitální fotoaparát se mi do ruky dostal v roce 2001 a už jsem u nich zůstal. Následovala EVFka od Panasonicu a tu po nějakém době zrcadlovka od Canonu.

Mezi oblíbená témata patří zvířata, makro fotografie květin a brouků. Neopakovatelné přírodní úkazy (západy a východy slunce). Sporty a v neposlední řadě i portréty a reportážní fotografie.

Protože focení je koníček co sní hodně trávy, sena, ječmene a vlastně všechno co potká (spíš je to taková koza). Rozhodl jsem se dát své zkušenosti a znalosti všanc a nabídnout nějaké fotografické služby, které podle mě schází na trhu.