Wedos

neděle 17. ledna 2016

Za mlhou hustou

Za mlhou hustou skutečně nejdete Rákosníčka i když nějaké vnější znaky by tam byly. Nás totiž dnes bude zajímat ten kdo mlhu vyrábí.
Tím je ministr Chovanec a jeho kolektiv.
Zatímco geniální premiér má v počítači dvacetimístné heslo. Tak to vidí alespoň iDnes.
Je to skutečně pikanterie. Znám jen málo lidí co mají tak dlouhé heslo na Emailu popravdě nepříliš valné důležitosti.
Diskuse pod článkem krásně dokazuje že mlha je hustá. Zatímco čtenář iDnesu (podle průzkumů, je to pravicový volič a tím pádem vysokoškolák - jak průzkumy rády tvrdí), se potácí od toho kde obskurní web White Media, mající web design z roku 2000 a používající tak obskurní způsob zveřejnění mailů, že to připomíná akci naštvané sekretářky, heslo vzal.
Druhá skupina vysokoškoláků se pohoršuje nad obsahem, popravdě obsah jen dokazuje že Slávek je i v soukromí zcela nudný patron. Nějaké ty zákulisní kecy o funkcích a podobné věci to prostě patří k politice. Nakonec myslíte si, že Dalík se z Brčálníku vynořil omylem?
Snaživý redaktor se nám pak snaží prodat myšlenku, že onen obskurní web disponuje softwarem za miliony korun, díky kterému došlo k záhadnému zkolabování počítače a následné stažení pošty ze serveru z Asie.
To je tak pitomé až to musí být blbost.
Policie to ovšem ví jistě, sama tenhle software používá. Tak pozor jak Vám lehnou Widle, nelezte na Asijské stránky, byť by tam bylo to nejlepší kreslené porno na světě.

Laik má o čem mluvit a odborník se diví.
Jestli ono to nebude spíš tak, že policie sama sobě vyrábí alibi. Proč to celé dopadlo tak jak dopadlo. Nakonec byl jsem to já kdo řekl, že za zveřejněním Emailů nestojí White Media, ale že je někdo v pozadí. Ten podivný web, nejspíš spravuje nějaký vhodně využitý užitečný idiot. Nakonec, od někoho kdo žije ve světě ovládaném: "Neomarxistickým spiknutím, proti bílé rase" nelze očekávat, nic víc než uhodnutí kontrolní otázky.

Dost humoru a jen pro zajímavost.
To co popisuje Chovanec a policie, by byl útok za použití nějakého škodlivého kódu. Pro takové účely je optimální Keyloger tedy aplikace, která zaznamenává stisknuté klávesy a výsledek odešle do světa.
Samotný Keyloger není nijak sofistikované věc, klidně si nějaký stáhněte z netu.
Proč ovšem by tam potom figuroval Asijský web? Navíc co by to bylo za útok, který potřebuje kolabující počítač a následně stahování Emailů skrz nějakou další službu?
A proč by si sakra odesílali nějaké podivné screenshoty a jak by se k nim nenápadně dostali?

Ano pokud máte dojem že to logicky nesedí, máte pravdu. Je to celé nějaké divné. Skoro mi to připomíná nějaký díl seriálu Kriminálka Vyšehrad. Celému tomuhle cirkusu už schází jen záběry rozmazaných SPZtek, zázračně se se zostřující, za vydatného bušení do nejméně 15 kláves na počítači s dost podivným systémem.