Wedos

čtvrtek 7. ledna 2016

Sofistikovaný Chovanec

Chcete-li se dozvědět něco o vnitřní bezpečnosti tohoto státu, zeptejte se ministra Chovance.
Nejlépe po třech pivech a patnácti vodkách. Protože jinak Vám ty jeho řeči v hlavě zůstanou a pak Vás ochraňuj kdokoliv, kdo je zrovna k mání.

Dozvíte se, že to policie intenzivně vyšetřuje. Je to ta samá policie co si na podobné věci musela najímat tak dlouho soukromou firmu z Itálie. Až někdo jiný (nikoliv píšící náckové) hacknul nejen web, ale celý systém a provalilo se kolik, že to Česká policie a spol utratí za jejich sbírku Malware a jiných sofistikovaných technologií.

Proč tomu tak je nevím, ale je to legrační, protože už nikoho nenapadne, že by tím Policie mohla posloužit jako vhodná oběť nějaké velice sofistikovaného útoku. Útok to byl natolik sofistikovaný jako zákulisní debaty Slávka Sobotky s Otíkem.
Jen skutečně naivní člověk si myslí, že politici to myslí upřímně a že je náš bojovný Chovanec člověk na svém místě. Podobně jako si naivně naše policie myslí, že nákupem v zahraničí zalepí vlastní neschopnost, která se desítky let prohlubuje.

Kdyby byl ministr Chovanec skutečně bojovníkem za právo na svém místě. Policie by místo zajišťování obsahu Emailu zabránila jeho napadení.
To by jsme ovšem byly v jiném království a byla by to jiná pohádka. Výmluva na umístění serveru v USA je jen třešničkou na pomyslném šlehačkovém dortu, který za tímhle vtipem očekáváte.