Wedos

neděle 13. dubna 2014

Pro zoufalé fotografy

Občas mám dojem, že někdo jede na drogách. Na nějakých hodně výživných drogách. Jinak si nedovedu vysvětlit jak občas lidé přemýšlí. Tohle si totiž nedokážu vysvětlit jinak než totálním zoufalstvím na mnoha stranách.


Rozeberme si to logicky.

Předplatné této služby pro někoho kdo chce získat klienty je cca 3500 Kč. Tedy víc jak dvojnásobek toho co je někdo ochotný dát za fotografický pokus. Kolik lidí co fotí za 1500 Kč si takové předplatné dovolí?
A obráceně má smysl chtít fotky za 1500 Kč? Opět vezměme to logicky.
Obřad a blbnutí kolem něho je minimálně hodina. Fotograf hádám nebydlí na radnici, takže se tam nějak musí dostat a to mu taky bude nějakou dobu trvat. Budu optimista a řeknu, že celkem taky hodina (nepočítám náklady na dopravu, pojede stopem). Navrch cca hodina blbnutí s rodinou. Pokud prohrábnu mozkové buňky a zalistuji ve svém brožovaném životě. Nepamatuji si jedinou svatbu, kterou bych fotil a proběhla by tak hladce. Aby mezi obřadem a tím ostatním nebyl alespoň 30 minut prostoj.
To celé jsou cca 4 hodiny. Zpracovat fotky doma do nějaké normální podoby a vypálit je na DVD. Následně je dopravit objednateli a nebo mu je poslat poštou.
To jsou další minimálně dvě hodiny. Spíš víc.
K tomu telefonáty, domlouvání co a jak.
Bratru 7 hodin práce za 1500 Kč? Když z toho zaplatím daně a všechno ostatní jsem bratru na cca 100 Kč za hodinu.
Vážně by jste chtěli aby Vás někdo fotografoval za 100 Kč na hodinu?
Jak asi takový výsledek vypadá? Strach mám domyslet.

Přiznám se, že bych radši takovým svatebčanům nabídl fotky výměnou za reklamu zdarma. Než takovouhle zoufalost.