Wedos

čtvrtek 17. dubna 2014

Já jsem Pepa a tohle je cvrček

Známý foto mudrlant Pepa Cvrček. Mi vždycky přišel tak trošku mimo. Prohlášení, že vlastně nemusíte mít dobré fotky. Tomu onehdá nasadilo korunu.
Cvrček (CC - Wikipedia)

No a když dorazila hláška, že Pepa mudruje o portrétech musel jsem to vidět. Inu není nad to se přesvědčit.
Pepa mudruje hezky, ne že ne! Fotku, ale neukázal. I když se snaží alespoň navodit dojem, že fotky má hezké. Škoda pro něj, že z fotobanky.
Hned první fotka koně zde. V článku jí najdeme ještě jednou v neořezané verzi.
Stačí použít Google a voala.

 
Člověk by si řekl náhodička. Ale když u blábolivého článku o tom jak se pozná profík (prý podle toho, že nemá čas reagovat na fóru Beremese na vzkazy). Tak už je to taková dost drsná Bazinga. 

Původní fotka zde.
Inu profesionál.

Jestli Vás skutečně zajímá jak najdete profíka. Tak Vám neporadím. Zkuste mu prostě zavolat a zeptat se na jeho názor. Pokud bude půl hodiny kecat o ničem. Není to nic pro Vás a pokud bude mluvit k věci... třeba jste trefil toho pravého fotografa.

Jen tak pod čarou. Nevadí mi ani tak moc použití těch fotek. On Pepa Cvrček nikdy moc hezké fotky neměl tak se není čemu divit. 
Vadí mi jednak to že klame všechny okolo a případné zákazníky zvlášť a vůbec se za to nestydí.
Jednak s tím související copyright v patičce webu.
Napsat copyright se svým jménem. To není moc echt. On totiž podle Českého zákona, sice může mít na fotku licenci. Ale autorství (tedy Copyright). Je neodejmutelné právo (prostě jednou autor, navždy autor).