Wedos

pátek 4. dubna 2014

Foto týdeník

První a rozhodně zajímavá je spuštění Magazínu zaměřeného na Fotoreportážní práci a hlavně fotografie. Hlavním záměrem je vrátit reportážní fotografii tam kam patří. Tedy na výsluní.
Bohužel dnešní doba tomu příliš nepřeje. Mnohé redakce na to kašlou a jejich vrcholem je fotografie z ČTK.
Co můžete očekávat:

  • Reportáže ze zajímavých událostí
  • Reportáže osobního charakteru, ty budou v rubrice: "Jak se žije...."
  • Testy techniky přímo v akci. Nikoliv syntetické testy a plkání člověka co nikdy nefotil doopravdy. Ale všechno hezky na ostro.
Zatím je magazín v Beta fázi. Ladí se design, ladí se funkce a ladí se tým a obsah.
Pokud by jste měli zájem spolupracovat, uvítáme mezi sebou další spolupracovníky. Pravda zatím jen na úrovni referencí a případné možnosti dostat se na nějakou akci, nebo mít možnost si osahat techniku. Pokud všechno půjde dobře, tak to snad časem nebude za čest a slávu :-).

Ostrý start začíná 21.04.2014 ;-)Tisková zpráva:

Od 21.04.2014 bude český internet bohatší o Fotoreportážní magazín: Foto týdeník. Najdete ho na adrese www.fototydenik.cz a bude se snažit přinášet nejen reportáže, ale i další zajímavosti z oblasti reportážní fotografie. V současnosti buduje tým autorů a celý systém. Již dnes běží web a začíná se plnit repotážemi.

Co k tomu říká zakladatel: "V současnosti nechceme být konkurencí zavedeným periodikům, ale spíš vyplnit mezeru, která vznikla rozsáhlým úpadkem reportážní fotografie. Jako doplněk pak chceme přinášet testy techniky ve skutečných podmínkách. Ne jen z kanceláře a hezky od stolu, ale skutečně z akce."

Doufáme, že mezeru, kterou nejeden čtenář zaznamenal, zaplníme a pomůžeme tak udržet, českou fotoreportáž tam kde má být. Tedy na vrcholu.