Wedos

úterý 5. března 2013

Alien breed po dvaceti letech!

Každý psycholog Vám řekne, že lidé mají v rámci nostalgie dost podhodnocené požadavky. Nevím jestli se to vztahuje na věci jako jsou hry, ale Alien breed je klasika z Amigy jako poleno. Takže bez okolků chutě do toho.

Alien breed spatřil světlo světa v dobách kdy hry byly zábavné. Kdy nemohli oslnit grafikou a tak měli dobrou atmosféru a ještě k tomu nebyl na jedno odpoledne.
Jeho předělávka pro Android je vlastně předělávkou verze pro iPhone, nebo iPad jak kdo chce. Hra díky tomu a nebo spíš díky aktualizaci na 21. století, prodělala několik změn.


  • grafika předělána na vyšší rozlišení (ale lze přepnout hru do "oldskool" režimu
  • spojení Alien breed a Alien breed SE
  • zcela se změnil systém počítačů Intex (což je fakt škoda)
  • hra je znatelně lehčí (může za to několik chybiček, které změnili logiku hry)

Standardní režim hry
Režim původní hry
Hra je zábavná, ba přímo návyková. Bohužel to co dělalo hru ještě dramatičtější byl systém počítačů Intex. Kde jste mohli nakupovat, mrknout na mapu nebo si přečíst informace, potřebné k dokončení mise. Eliminace s sebou nese i další problém. Všechny zbraně stojí stejně. Takže mí trvalého růstu, si můžete hned zkraje koupit Laserovou flintu. 
Další slabina nebo spíš změna pravidel, je cena některých položek. Vysvětlím názorně.
V původní hře, jste potřebovali jeden zásobník na otevření dveří. Tady jeden zásobník stačí na otevření tří dveří. Cena zásobníku a klíčů je navíc stejná. Takže logicky z toho plyne, že se prostě nevyplatí vůbec shánět klíče.
Navíc možnost opakovat kola stále do nekonečna a díky tomu těžit peníze a další zdroje umožňuje si značně hru usnadnit.

Co tedy na závěr? Hra je skutečně dobrá, možnost hrát v klasickém režimu je krásná vzpomínka. Vylepšený režim potom, dává hře nové možnosti.
Bohužel hra má i své slabiny. Je na Vás jak to posoudíte.