Wedos

středa 20. února 2013

Novinky od Canonu (EOS 3D X, EOS 7D mark II, EOS 70D)

Canon na tenhle rok připravuje několik novinek. Nejsou vůbec nezajímavé. Rozhodně stojí za trošku pozornosti. Nejen kvůli skazkám co jdou kolem, ale i kvůli tomu co z toho plyne.

Canon EOS 3D x (pomluvy a povídačky)

Jako jeden z prvních v novém roce by měl, světlo světa spatřit Canon EOS 3D x, není bez zajímavosti čip o úctyhodném množství bodů a to celkem 46,1 mega pixelů. Označení 3D x je zatím silně teoretické. Ostatní parametry jsou zatím dost nejasné. ISO v rozsahu 50-6400 (25 a 12800) jako rozšířené. Ostřící systém prý totožný s EOS 1Dx. Celé to budou řídit dva čipy Digic 5+. No uvidíme jak to s ním dopadne.

Canon EOS 7D mark II

Všichni čekali kdy přijde na trh pokračování úspěšné ASP-C zrcadlovky. 7D mark ii by měl mít 21 Mpx čip, ISO srovnatelné s 5D mark III. Bez zajímavosti není ani, WiFi a GPS. Zvládat by měl 10 fps a to hlavně díky duálnímu slotu na paměťové karty.

Canon EOS 70D

Pokračování řady 50D a 60D se dal očekávat. Zatím nejsou žádné podrobnosti a není úplně jasné kam ho Canon zasadí. Očekávat lze kvalitu střední třídy. Rozlišení patrně okolo 21 Mpx. Zkusím si trošku za spekulovat. ISO bych typoval někde kolem 12800. Parametry podobné jako 60D a k tomu Digic 5+ možná dva.

Skazky jsou pochopitelně o Canonu EOS 700D, ale o těch zatím nic konkrétního. Těžko se divit, protože kam by ho produktově chtěl Canon nacpat je dost otázka. Jistota je rozhodně v tom, že u firmy 100Mega novou techniku nenakoupím.