Wedos

úterý 26. června 2012

ICS pro HTC EVO 3D se podařil

Protože jsem psal, snad přínosnou recenzi na HTC EVO 3D. Rozhodně nemůžu nechat být aktualizaci jeho operačního systému Android.
Systém verze 2.3.7 byl plný kompromisů a řekněme. Ne úplně ideálních řešení.
Byl sice rychlý a použitelný, ale v porovnání s Androidem 4 mu scházela určitá elegance.
To vše je teď pryč.
Zatímco Lumia 900 je do budoucna díky nemožnosti aktualizovat na nové jádro zcela mrtvá. HTC EVO 3D dostalo do žil novou krev.
Ice Cream Sendwitch, připlul včera. Nikoliv jako Kryštof Kolumbus vodovodem, ale po datových linkách OS Freewest.

Ale dost už tlachání. Videa natočená při aktualizaci si pustíme jindy. Teď na to co každého zajímá.

  1. Výdrž na baterie (akumulátoru) - všichni se tolik báli. Já můžu směle prohlásit, že minimálně v uspaném režimu telefon snížil spotřebu na cca polovinu (za noc místo 10% akumulátoru, tentokrát jen 3%).
  2. Rychlost - ta je přímo závratná. Systém jako by byl nakopnut. Přechod z lockscreenu do aplikace  se zrychlil. Spouštění aplikací také. Celý systém, který byl doteď plynulý se zdá ještě o něco plynulejší. Vše reaguje rychleji a lépe. Tohle byla rozhodně dobře odvedená práce.
  3. Aplikace - aplikace se aktualizovali sami a to na jejich "čtyřkovou" variantu. Zlepšil se Googl Talk klient. Stejně jako Gmail klient. Obě aplikace jsou nejen rychlejší, ale mají i přepracované GUI.
  4. Každého zajímá co SENSE - tedy věřte.  HTC dostalo rozum a vyhodilo co nebylo třeba. V podstatě zůstal jen Lockscreen a některé aplikace (ty od HTC) mají spíš jen přebarvený design ze staré verze. Ale zmizela ta příšerná dolní lišta a nahradila jí hezká odlehčená lišta z Androdiu 4 ICS.
Shrnuto podtrženo 100% úspěch. Zdá se, že se vyplatilo čekat. ROM je odladěná nepadá. Vše je rychlé, spotřeba nižší. Co si lze přát víc? Co třeba rychlou aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean!