Wedos

čtvrtek 8. prosince 2011

Magic Lantern pro Canon EOS


Takže první drobné ochutnání toho jak vypadá a funguje Magic Lantern FW Add-on. Pro fotoaparáty Canon EOS (550D, 600D, 1100D, 500D, 50D, 5D Mark II) a další.
Základní obrazovka po instalaci
Nastavení samotného focení
Když zapnete fotoaparát naběhne a na první pohled není moc co poznat. Jen vidíte asi tohle. Prostě a snadno Pár detailů navíc. To není celý ten zázrak. Je to pouze střípek.
Každopádně docela příjemná je čas a skutečné nastavení ISO. Zbytek místa na kartě také potěší, ale není tak podstatný.
Než dám dohromady celý článek o Magic Lantern. Pokusím se vysvětlit co to vlastně je.
Fotoaparáty Canon EOS (něco) mají svůj procesor. D550 například má Digic 4. Poslední model je Canon EOS 1D x a ten má dva Digic 5+ procesory a jeden Digic 4 (jen pro zajímavost).
Tyhle procesory, jsou rychlé, jsou malé, nehřejí se nijak moc a hlavně jsou založeny na RISC architektuře ARM.

Na tomto procesoru běží DryOS. Je to vlastní realtimový(všechny operace trvají předem známí čas) OS od Canonu. Jeho jádro má 16Kb (žádná Windows) a sám osobě je pekelně rychlý.

Magic Lantern potom funguje jako jakýsi PATCH na tento systém. Tedy doplněk nebo oprava, některých jeho funkcí (a že jich není málo).
Samotná úprava nijak nemění originální FW pouze v něm povolí bootovat z SD karty. A kartě nastaví potřebný BOOT parametr.

Po zapnutí fotoaparátu, se místo z interní paměti nabootuje z karty. Zavede se úprava a následně se natáhne původní FW z interní paměti.
To je celé.
Nastavení Live View
Nastavení ostření