Wedos

úterý 20. prosince 2011

Apassionata 2011 průběh a tak podobně

Začnu nezvykle poděkováním:
Jako první chci poděkovat, Petru Novákovy ze společnosti ECHOPROMOTION a už předem se těším na případné další setkání, při nějaké podobné příležitosti! Svou práci tam zvládal víc než skvěle!
Když jsem  mu (Petru Novákovy) cca před dvěma měsíci zavolal, ani mě nenapadlo jak to celé dopadne. Tedy dopadlo to pozitivně a z hlediska fotografování skvěle :-). V sobotu 18.12.2011 jsem "naflákal" víc jak 800 fotek (to aby moc nenapínal). Ale vezmu to od začátku.

Takže první byl vzkaz z webu s dotazem jestli jsou možné akreditace i pro nezávislé fotografy. Byl jsem odkázán na pana Petra Nováka. Pořešil jsem to tedy přímo s ním. Naděje tu byla :D.
Další komunikace už proběhla telefonicky. Domluva krátká, ale věcná a informativně pozitivní.
Po nějaké delším čekání a blížícím se termínu, následovalo upřesnění. Nakonec finální domluva.

Z hlediska přípravy na straně pořadatele, bylo všechno zmáknuté velice dobře. Nikdo nikoho nehledal, nikde se nikdo neztrácel atd. jak to s oblibou bývá.
Místo kam nás (fotografy a TV) usadili nebylo špatné. Mělo však jednu slabinu, a totiž bylo přímo na střed hlediště. To by nevadilo, kdyby účinkující neměli zajetý režim předvádět se spíš bokem. Tedy na větší část hlediště po stranách.
Chápu to, a dává to celkově smysl. Přesto to byla trošku škoda. Na druhou stranu, jsou zase fotografie zcela jiné než to co fotí návštěvníci (jak díky poloze, tak blízkosti jeviště).
Po cca 20 minutách jsme se přesunuli nad hlediště. Tam byl výhled dobrý i když už to bylo celkově dost daleko. Nikdo z nás neměl pro takové podmínky zcela ideální sklo. Kdo by se taky tahal s nějakou 400mm obludou ;-). Tím to ovšem bylo ještě zajímavější. Hledat ty správné momenty a světlo.


Fotografování Apassionaty je pochopitelně výzva.
Jednak je to složité technicky, kdy pohyb po jevišti je velice rychlý. Koně se kvůli vám nezastaví a nikdo nebude zpomalovat. Navíc je tam hodně bodových a různě barevných světel.
Jednak i kompoziční, kdy je třeba umět hodně předvídat. To, že jsou účinkující profíci, dokazuje například fakt, že většinu triků ukazují dvakrát. Takže divák si skutečně přijde na své a fotograf taky.
Lhal bych kdybych řekl, že mě to nebaví. Baví a jak. 
Navíc občas se naskytne nečekaný okamžik. Jako třeba tento:

Do měkkéhoSouvisející alba fotografií:

Apassionata 2011